8 Mayıs 2016 Pazar

Hamsterlar hakkında~


                                  


Merhaba!~ Bugün sizlere hamsterlar hakkında bilgi vereceğim :3

Öncelikle hamster türlerinden başlayalım.


1-Suriye Hamsterı
2-Çin Hamsterı
3-Campbell Rus Cüce Hamster (Gonzales)
4-Kış Beyazı Rus Cüce Hamster
5-Roborovski Hamster

Hamsterlar yalnız yaşamayı seven canlılardır. Üremelerinin zamanları vardır, o zamanlar dışında hemcinsleriyle ya da karşı cinsleriyle yaşayamazlar. Birbirlerini öldürebilirler.Kafes:
Kafesinizi kendiniz yapmanız hamsterınız için daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Plastik maksimum 65x30 saklama kapları işinize yarayacaktır. Eğer istek gelirse hamster kafesi hakkında bi' video çekebilirim. Kendi yaptığım kafes;

 
Kafesin içi:
Benim kafesim 2 katlı. Kafesimin ilk katı:

                               

Kafesimin 2.katı:

           


Taban malzemeleri;
Taban malzemesi için talaş yeterli olacaktır fakat talaşın yanında evde havlu kağıtlar ile kendiniz de rahatlaması için talaşımsı bir taban hazırlayabilirsiniz. Talaşlar kesinlikle marangozlardakilerden olmamalı aksi takdirde hamsterınız hastalık kapabilir. Pet shoplardan almanızı öneririm.

                                 


Beslenme:
Hamsterınız için dışarıda satılan yemlerden alabilirsiniz. Onun dışında ise hamsterınızı marul, havuç, elma, salatalık, muz, üzüm gibi meyve ve sebzeler ile besleyebilirsiniz. Eğer bu tarz meyve ve sebze verecekseniz az verin, yedikçe verirsiniz aksi takdirde koyduğunuz meyve ya da sebze sakladığı yerde çürür ve koku yapar. Sağlıksız bir ortam oluşturur.

Kafes temizliği:
Kafesi çok sık temizlemenize gerek yoktur. Koku olmasın diye 3-4 günde yüzeysel bir temizlik yapabilirsiniz. 1 hafta da ise genel temizlik yapmalısınız.

Instagram hesabım : @yasashikuu

Benim hamsterım:
Benim hamsterımın adı Bulut, kafesini yukarıda paylaştım. Yaptığım işlemleri de yüzeysel bir şekilde anlattım. Sorularınız varsa sorabilirsiniz, kendinize cici bakın başbaaş!~ :3
                                                 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder